Kos City Run 2005

Kos City Run 2005

Με επιτυχία διεξήχθη ο 2ος Διεθνής Φιλίνειος Δρόμος
Με την συμμετοχή 50 αθλητών και μίας αθλήτριας από διάφορα μέρη της Ελλάδος διεξήχθη υπό την αιγίδα της Επαρχιακής Επιτροπής Νεολαίας και Άθλησης Κω-Νισύρου ο 2ος Φιλίνειος Δρόμος 10500μ την Κυριακή 16 Οκτωβρίου. Παρόλο το δυνατό αέρα που είχαν να αντιμετωπίσουν οι αθλητές ο ανταγωνισμός ήταν μεγάλος. Πρώτος στην γραμμή του τερματισμού ήταν ο αθλητής Θεοφυλακτόπουλος Λεωνίδας από το Αίγιο με χρόνο 38:16.58 δεύτερος τερμάτισε ο αθλητής από την Ρόδο Παπαδημητρίου Τσαμπίκος με χρόνο 38:35.38 και 3ος της γενικής ήταν από την Κω ο Σαρίκιζης Νίκος με χρόνο 38:50.29. Να αναφέρουμε ότι συμμετείχαν και αθλητές από 60 ετών και άνω που τερμάτισαν σε θέσεις κοντά στην μέση της γενικής κατάταξης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά κατηγορία ήταν :

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18-29
1ος Σαρίκιζης Νίκος
2ος Δρόσος Σταμάτης
3ος Μανάτος Σπύρος

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 30-39
1ος Θεοφυλακτοπουλος Λεωνίδας
2ος Πρώιος Αθανάσιος
3ος Βλαστουδάκης Νικόλαος

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 30-39 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η Ζουμή Άννα
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49
1ος Πάτσης Βασίλειος
2ος Τρακόσας Μιχάλης
3ος Πετράκος Πέτρος

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50-59
1ος Σπαγκούνιας Μιχάλης
2ος Παπαθωμάς Χάρης
3ος Χατζηγεωργίου Ιωάννης

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 60-64
1ος Αbbot Ιούλιος
2ος Λιάς Βασίλης
3ος Κοντορίνης Ιωάννης
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 65-69
1ος Κατσιακιώρης Δημήτρης
2ος Μικρούτσικος Κων/νος
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 70 και άνω
1ος Δούσης Παναγιώτης
2ος Δημόπουλος Σπύρος

Συμετέχοντες

A/A Ονοματεπώνυμο έτος Κατοικία Χώρα φύλο
1 Abbott Ιούλιος 1941 Θεσσαλονίκη Ελλάς άρρεν
2 Schulken Andreas 1961 Luebeck Γερμανία άρρεν
3 Αγγελόπουλος Ευθύμιος 1968 Κως Ελλάς άρρεν
4 Αμανάκης Γεώργιος 1984 Κρήτη Ελλάς άρρεν
5 Βαγιανάκης Γιάννης 1965 Ρόδος Ελλάς άρρεν
6 Βλαμάκης Κωνσταντίνος 1983 Κως Ελλάς άρρεν
7 Βλαστουδάκης Νικόλαος 1975 Κως Ελλάς άρρεν
8 Βούρλιας Δημήτριος 1986 Πύργος Ελλάς άρρεν
9 Δημόπουλος Σπύρος 1935 Πάτρα Ελλάς άρρεν
10 Δούσης Παναγιώτης 1933 Καλαμάτα Ελλάς άρρεν
11 Δρόσος Σταμάτης 1983 Κως Ελλάς άρρεν
12 Ευαγγέλου Νικόλαος 1969 Κως Ελλάς άρρεν
13 Ζουμή Άννα 1968 Κως Ελλάς θήλυ
14 Θεοδωρόπουλος Γεώργιος 1986 Κόρινθος Ελλάς άρρεν
15 Θεοφυλακτόπουλος Λεωνίδας 1973 Αίγιο Ελλάς άρρεν
16 Ιατρούδης Στέργιος 1986 Σέρρες Ελλάς άρρεν
17 Καράμπελας Ηλίας 1951 Σέρρες Ελλάς άρρεν
18 Καρασαρίδης Ελευθέριος 1981 Κως Ελλάς άρρεν
20 Κατσακιώρης Δημήτρης 1939 Αγρίνιο Ελλάς άρρεν
21 Κιλασίν Μουσταφάς 1960 Ρόδος Ελλάς άρρεν
22 Κοντορίνης Γιάννης 1944 Ρόδος Ελλάς άρρεν
23 Λιάς Βασίλειος 1944 Ρόδος Ελλάς άρρεν
24 Μαλλιάκας Εμμανουήλ 1966 Ρόδος Ελλάς άρρεν
25 Μανάτος Σπύρος 1977 Κέρκυρα Ελλάς άρρεν
26 Μέσσας Νικόλαος 1986 Κέρκυρα Ελλάς άρρεν
27 Μικρούτσικος Κώστας 1939 Πάτρα Ελλάς άρρεν
28 Μπινιάρης κωνσταντίνος 1981 Κως Ελλάς άρρεν
29 Παμπός Γιάννης 1952 Κως Ελλάς άρρεν
30 Πανδής Μιλτιάδης 1959 Κως Ελλάς άρρεν
31 Πανούσος Σταύρος 1972 Κως Ελλάς άρρεν
32 Παπαδημητρίου Τσαμπίκος 1970 Ρόδος Ελλάς άρρεν
33 Παπαδόπουλος Γεώργιος 1986 Κοζάνη Ελλάς άρρεν
34 Παπαθωμάς Χάρης 1949 Αθήνα Ελλάς άρρεν
35 Παπαιωάνου Κωνσταντίνος 1980 Κως Ελλάς άρρεν
36 Παπασπήλιου Ανδρέας 1986 Πύργος Ελλάς άρρεν
37 Πάτσης Βασίλης 1957 Ρόδος Ελλάς άρρεν
38 Περχαρίδης Στέργος 1983 Κως Ελλάς άρρεν
39 Πετράκος Πέτρος 1958 Αθήνα Ελλάς άρρεν
40 Πρώιος Αθανάσιος 1969 Αθήνα Ελλάς άρρεν
41 Πύργος Σωτήριος 1983 Κως Ελλάς άρρεν
42 Σαράντος Βασίλης 1976 Κως Ελλάς άρρεν
43 Σαρίκιζης Νικόλαος 1980 Κως Ελλάς άρρεν
44 Σέρκελης Δημήτριος 1980 Θεσσαλονίκη Ελλάς άρρεν
45 Σπλαγγούνιας Μιχάλης 1951 Πειραιάς Ελλάς άρρεν
46 Σφακάκης Εμμανουήλ 1979 Αθήνα Ελλάς άρρεν
47 Τρακόσας Μιχάλης 1961 Κως Ελλάς άρρεν
48 Τσολερίδης Κυριάκος 1975 Κως Ελλάς άρρεν
49 Χατζαντώνης Μιχαήλ 1978 Κως Ελλάς άρρεν
50 Χατζηγεωργίου Γιάννης 1949 Ρόδος Ελλάς άρρεν
51 Χατζηκαλημέρης Νικόλαος 1967 Ρόδος Ελλάς άρρεν
52 Πουλιού Ελευθέριος
53 Χατζηστέργος Στέργος
54 Κακογεωργίου